Jaka jest najlepsza bateria wannowa?

Baterie wannowe

Bateria wannowa to jeden z ważniejszych elementów łazienki, którego wybór powinien być dobrze przemyślany. Dlaczego? Bo to od niej zależy, jak łatwo i wygodnie będziemy korzystać z wanny, czy woda będzie miała odpowiednią temperaturę i jak dużo zużyjemy wody podczas jednego kąpieli. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom baterii wannowych oraz przedstawimy ich zalety i wady.

Baterie wannowe wolnostojące

Baterie wannowe wolnostojące to najbardziej tradycyjny typ baterii. Zazwyczaj posiadają jeden lub dwa uchwyty, które pozwalają na regulowanie przepływu wody oraz temperatury. Są one bardzo proste w montażu i nie wymagają dodatkowych prac instalacyjnych, ponieważ łączą się z wężem doprowadzającym wodę do baterii. Baterie wannowe wolnostojące mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak chrom czy stal nierdzewna, dzięki czemu mogą pasować do różnych stylów łazienek. Posiadają wiele zalet takich jak: łatwy i szybki montaż – nie ma potrzeby wiercenia otworów w ścianie , nie wymagają specjalistycznych umiejętności, aby je zainstalować oraz są łatwe w utrzymaniu i wymianie. Mogą jednak zająć dużo miejsca w łazience, co może być problematyczne, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. 

Bateria wannowa wolnostojąca Kludi

Baterie wannowe podtynkowe

Baterie wannowe podtynkowe to coraz popularniejszy wybór w dzisiejszych czasach. Ich główną zaletą jest to, że są one zintegrowane z płytą montażową i ukryte w ścianie, co daje efekt minimalistyczny i elegancki. Baterie wannowe podtynkowe pozwalają na regulowanie przepływu wody oraz temperatury za pomocą pokręteł znajdujących się na ścianie, co pozwala na łatwiejsze utrzymanie czystości w łazience. Dodatkowo, ich umieszczenie w ścianie pozwala na zaoszczędzenie miejsca w łazience, co jest szczególnie ważne w małych łazienkach. Ich zaletami są: bardzo elegancki wygląd, który pozwala na stworzenie minimalistycznego i stylowego wnętrza. Są niezwykle łatwe w utrzymaniu – wystarczy przetrzeć powierzchnię, aby bateria zawsze wyglądała jak nowa. Wyróżnia je także oszczędność miejsca – dzięki zainstalowaniu baterii w ścianie, nie zabierają one miejsca w wannie. Wymagają one jednak specjalistycznej instalacji i montażu przez wykwalifikowanego hydraulika. Mogą być także trudne do naprawy lub wymiany w razie potrzeby.

Bateria wannowa podtynkowa Grohe

Baterie wannowe z prysznicem

Baterie wannowe z prysznicem to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć możliwość szybkiego przepłukania ciała po kąpieli. Zazwyczaj baterie wannowe z prysznicem posiadają wygodną w użytkowaniu wylewkę, która umożliwia prysznice oraz wygodny uchwyt, który pozwala na przestawienie strumienia wody z wanny na prysznic. Wiele baterii wannowych z prysznicem posiada również funkcję ograniczenia przepływu wody, co pozwala na oszczędność wody i pieniędzy. Baterie wannowe z prysznicem są bardzo popularne ze względu na ich wielofunkcyjność. Pozwalają na wygodne korzystanie z prysznica oraz wanny, co jest szczególnie praktyczne w mniejszych łazienkach. Wadą takiej baterii może być trudność w czyszczeniu, zwłaszcza jeśli kabel prysznicowy jest zbyt krótki. Montaż takiej baterii może być bardziej skomplikowany, co z kolei zwiększa koszty związane z instalacją.

Baterie wannowe stojące

Baterie wannowe stojące to tradycyjne rozwiązanie, które nadaje łazience elegancki wygląd i charakter. Baterie stojące są zazwyczaj bardziej ozdobne niż ściennych lub podtynkowych, a ich korpusy mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak chrom, brąz czy mosiądz. Niektóre modele posiadają także wypust na wodę w postaci klasycznego kranu. Baterie wannowe stojące mogą być bardziej trudne w czyszczeniu niż inne typy baterii, ale ich zaletą jest możliwość łatwego dostępu do zaworów, co ułatwia konserwację i naprawę. Są doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie wygodę i estetykę. Dostępne są w wielu różnych stylach i wzorach, co pozwala na dobór modelu, który najlepiej pasuje do wystroju łazienki. Ich główną zaletą jest łatwość montażu oraz łatwe czyszczenie. Wadą może być jednak cena, która jest zwykle wyższa niż w przypadku baterii wannowych podtynkowych czy z prysznicem. Dodatkowo zajmują one więcej miejsca niż modele podtynkowe, co może być problematyczne w przypadku małych łazienek.

Jaką baterie wybrać?

Baterie wannowe to niezbędny element każdej wanny, który nie tylko ułatwia korzystanie z niej, ale także stanowi ważny element aranżacyjny łazienki. Istnieją różne rodzaje baterii wannowych, które różnią się sposobem montażu i wyglądem, co pozwala na dopasowanie baterii do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz stylu łazienki. Przed wyborem baterii warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby oraz zapoznać się z ofertą na rynku, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *