Baterie kuchenne Grohe – funkcjonalność, estetyka, jakość

Bateria kuchenna Grohe

Podczas urządzania kuchni warto zadbać o wszystkie, nawet najmniejsze szczegóły. Każdy chce dobrać elementy wyposażenia w taki sposób, by do siebie pasowały wizualnie i były jak najbardziej estetyczne. To jednak tylko jedno kryterium wyboru. Takie elementy wyposażenia jak baterie kuchenne muszą być również dobrze dopasowane pod względem funkcjonalności oraz jakości wykonania. Warto w takim przypadku zaufać uznanemu producentowi, jakim jest między innymi Grohe.

Baterie kuchenne, czyli niezbędny element każdej kuchni

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez baterii zlewozmywakowych. To elementy wyposażenia bez których kuchnia nie może istnieć. Do korzystania z bieżącej wody nie wystarczy tylko zlew. Równie ważnym, a nawet ważniejszym elementem jest dobrze dobrana bateria. Dzięki niej można korzystać z wody w kuchni i łatwo regulować jej temperaturę. Dobrze dobrana bateria to także ułatwienie w kwestii mycia naczyń, ponieważ dopasowana wysokość pozwala na komfortowe zmywanie. To dlatego warto zwracać uwagę przy wyborze baterii na jej kształt oraz jakość wykonania. Trzeba pamiętać, że bateria kuchenna posłużyć ma nam na wiele lat, przez co jej wykonanie i trwałość musi być na najwyższym poziomie, by nie trzeba było jej za chwilę znowu wymieniać. To tylko kilka kryteriów wyboru, a jeszcze więcej różnych szczegółów oferuje firma Grohe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii kuchennej?

Przy zakupie baterii kuchennej nie należy skupiać się jedynie na jej wyglądzie. Może mieć ona wiele rodzajów, także pod względem technicznym. W kwestii kształtu i koloru wybór jest bardzo duży. Kupujący może w bardzo prosty sposób dopasować baterię kuchenną do całego wyglądu kuchni. Należy również zwrócić uwagę na rodzaj uchwytu. Baterie jednouchwytowe są w dzisiejszych czasach bardzo modne, głównie za sprawą komfortu użytkowania. Baterie dwuuchwytowe są wybierane rzadziej i głównie do pomieszczeń w stylu retro. Wiele baterii kuchennych posiada wyciąganą wylewkę, co bardzo ułatwia mycie naczyń czy napełnianie czajnika. Może ona być dodatkowo obrotowa, co jeszcze bardziej usprawni swobodę korzystania. Baterie kuchenne różnią się także sposobem montażu, jedne są instalowane bezpośrednio do zlewu, inne natomiast mogą być zamontowane w ścianie. Inną różnicą jest wysokość wylewki, dzięki czemu można bardzo dobrze dopasować baterię do własnych preferencji.

Baterie kuchenne Grohe – sprawdzone wyposażenie uznanego producenta

Grohe jest uznanym producentem elementów wyposażenia kuchni, takich jak bateria kuchenna. Posiada w swojej ofercie wiele rodzajów baterii, które charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania oraz możliwością idealnego dopasowania elementu do własnej kuchni. Baterie kuchenne firmy Grohe to przede wszystkim baterie jednouchwytowe o dużej wytrzymałości wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów. Różnią się pod względem koloru, dzięki czemu można dopasować baterie do pomieszczenia. Złoty, grafitowy czy chrom, każdy z tych kolorów będzie świetnie uzupełniał kuchnię. Różni je także wysokość wylewki – średnia czy wysoka, to zależy tylko od kupującego, dla któreo ma to być jak najwygodniejsze rozwiązanie. Baterie kuchenne Grohe wyposażone są w kilka innych udogodnień:

  • StarLight – chromowana powłoka,
  • SilkMove – ceramiczna głowica,
  • EasyDock – wyciągana wylewka łatwa w chowaniu,
  • Zero – osobne kanały wodne, dzięki czemu woda nie ma kontaktu z ołowiem oraz niklem.

Baterie kuchenne Grohe wyposażone są także w perlator, który pozwala na napowietrzanie wody wypływającej z kranu, co w konsekwencji pomaga zmniejszyć zużycie wody, nie obniżając przy tym komfortu użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *